STRONA GŁÓWNAAplikacja Monitorowania TelefonuSkąd mam wiedzieć, czy aplikacja szpiegowska śledzi telefon?

Skąd mam wiedzieć, czy aplikacja szpiegowska śledzi telefon?

Bezpłatna aplikacja do zdalnego monitorowania na Androida - App Monitoruj telefonu

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Istnieją pewne oznaki, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się, czy w telefonie jest zainstalowane oprogramowanie szpiegowskie i czy jest ono w jakikolwiek sposób śledzone, przechwytywane lub monitorowane. Najczęściej sygnały te mogą być dość subtelne, ale kiedy wiesz, gdzie szukać, będziesz mógł dowiedzieć się, czy Twój telefon komórkowy jest szpiegowany.

Wygląda na to, że prawie wszyscy mają obsesję na punkcie telefonów komórkowych, od najmłodszych dzieci po osoby starsze. Jak dotąd brakuje tylko dzieci! Jeszcze kilka lat temu bezpieczeństwo telefonów komórkowych nie było wielkim problemem. Telefony komórkowe były dokładnie takie - Telefony!

Wiem, że młodszym czytelnikom może to brzmieć dziwnie, ale kilka lat temu telefony komórkowe były używane tylko do wykonywania połączeń (często zupełnie zawodne). Oczywiście w dzisiejszych czasach z nowoczesnymi smartfonami możemy zrobić wszystko - By wymienić tylko kilka z nich, surfować po internecie, rozmawiać na Facebooku, korzystać z bankowości internetowej i wysyłać e - Maile.

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Coraz więcej danych osobowych jest przesyłanych z naszych telefonów i większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo jest je zdobyć innym.

Czy Twój telefon jest monitorowany?

Chociaż pracuję z oprogramowaniem szpiegującym do telefonów komórkowych od kilku lat, nigdy nie przestaje mnie zadziwiać, że bardzo niewielu ludzi rozumie, do czego jest ono zdolne i jak łatwo jest dostępne. Wiele osób jest zszokowanych funkcjami, jakie może mieć stosunkowo niedrogie oprogramowanie szpiegowskie, które każdy może kupić - Legalnie. Zapoznaj się z tymi aplikacjami szpiegowskimi i ich możliwościami - Sprawdź niektóre recenzje na tej stronie - Sprawdziliśmy mSpy, Flexispy, MobiStealth i MobileSpy. Wiedza o tym, co jest przed tobą, to dobry pierwszy krok.

Myślę, że każdy byłby zszokowany, gdyby znalazł oprogramowanie szpiegowskie w swoim telefonie komórkowym i byłbym wściekły, gdyby ktoś naruszył moją prywatność, ale dla niektórych ludzi konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze. Użytkownicy biznesowi są szczególnie narażeni, ale każdy może stać się celem oprogramowania szpiegowskiego. Pomyśl przez chwilę o informacjach przechowywanych w telefonie lub przechodzących przez nie codziennie. Czy powinieneś się martwić? Dobra wiadomość jest taka, że czasami można wykryć aplikacje szpiegowskie.

Wykryj oprogramowanie szpiegowskie z telefonu komórkowego

Przyjrzę się teraz niektórym charakterystycznym oznakom, które mogą ujawnić, jeśli masz zainstalowane oprogramowanie szpiegowskie w telefonie. Niektóre z tych wskaźników mogą być spowodowane innymi czynnikami, dlatego należy kierować się własnym osądem. Niektóre programy szpiegowskie działają bardzo dobrze i można je wykryć tylko na podstawie analizy eksperckiej, ale jeśli telefon pokazuje wiele z poniższych objawów, czas mieć powód do niepokoju.

  • Dziwne zachowanie telefonu - Poszukaj zmian w zachowaniu telefonu komórkowego. Nagle włącza się, gdy nie jest używany; Czy wydaje przypadkowe dźwięki i sygnały dźwiękowe, wyłącza się lub wykazuje inne przypadkowe zachowanie? Wszystkie telefony mogą od czasu do czasu robić dziwne rzeczy, ale jeśli zdarza się to regularnie, może to oznaczać, że ktoś uzyskuje dostęp do Twojego telefonu z ukrytego oprogramowania.
  • Battery Drain - Niektóre aplikacje szpiegowskie zwiększają zużycie baterii, więc sprawdź wahania żywotności baterii - Jeśli zachodzi potrzeba częstszego ładowania baterii. Pamiętaj, że z biegiem czasu żywotność baterii telefonu komórkowego będzie naturalnie się zmniejszać, więc zwracaj uwagę tylko na dramatyczne zmiany. Niektóre z tańszych programów szpiegowskich znacznie bardziej wyczerpują baterię, jednak bardziej nowoczesne programy zużywają mniej energii i są trudniejsze do wykrycia.
  • Telefon wyłącza się - Czy telefon regularnie sam się wyłącza, nawet gdy bateria jest pełna? Niektóre programy szpiegowskie mogą być bardzo błędne i powodować takie zachowanie.
  • Odgłosy w tle - Nie wpadaj w paranoję, to zachowanie bardzo często można łatwo wytłumaczyć złym połączeniem. Jeśli zdarza się to częściej niż zwykle, może to być kolejny charakterystyczny znak. Zwróć uwagę na szumy statyczne, skrzypienie, sygnały dźwiękowe lub głosy w tle. Niektóre funkcje nasłuchiwania i nagrywania połączeń mogą powodować takie szumy w tle, gdy uzyskują dostęp do telefonu tak, jakby był to rozmowa bez użycia rąk.
  • Odbieranie nietypowych wiadomości - Czy otrzymujesz wiadomości tekstowe zawierające dziwne losowe liczby, symbole lub znaki? Funkcja zdalnego sterowania oprogramowania szpiegowskiego polega na wysyłaniu do telefonu tajnych zaszyfrowanych wiadomości tekstowych, które w niektórych przypadkach mogą zostać wyświetlone - Jeśli oprogramowanie nie działa poprawnie. Jeśli zdarza się to regularnie, możesz mieć na telefonie aplikację szpiegowską.
  • Zwiększone wykorzystanie danych - Czy zauważyłeś wzrost normalnego wykorzystania danych? Niektóre z mniej niezawodnych aplikacji szpiegowskich wykorzystują dodatkowe dane do wysyłania informacji zebranych przez telefon komórkowy, więc uważaj na niewyjaśniony wzrost miesięcznego zużycia danych. Istnieje kilka aplikacji, których można użyć do monitorowania wykorzystania danych: My Data Manager - Z Android Play Store i Data Usage - Na iPhone'a, dostępne w Apple Store. Ponownie, używając lepszych programów szpiegowskich, zużycie danych jest ograniczone i będzie prawie niemożliwe do wykrycia - Ale mniej dobre programy będą wykazywać znaczne wykorzystanie danych.

Mając powyższe na uwadze, możesz szukać nagłych zmian w zachowaniu telefonu, których nie można wyjaśnić. Każdy z nich, rozpatrywany indywidualnie, niekoniecznie jest dowodem na to, że w Twoim telefonie znajduje się oprogramowanie szpiegowskie, ale jeśli Twój telefon wyświetla wiele z tych znaków, możesz być ofiarą szpiegostwa.

Jak sprawdzić oprogramowanie szpiegowskie na iPhonie

Aby zainstalować oprogramowanie, które nie zostało dostarczone przez firmę Apple - W tym całe oprogramowanie szpiegowskie - IPhone musi być po jailbreaku. Jeśli okaże się, że Twój iPhone jest zepsuty po jailem, a Ty tego nie zrobiłeś, powinieneś się martwić. Aby dowiedzieć się, czy Twój telefon został złamany, spójrz na aplikację instalatora na ekranie głównym. Wśród nazw tych aplikacji są Cydia i Icy - Jeśli znajdziesz jedną z nich, Twój iPhone ma jailbreak.

Czasami aplikacja szpiegowska zainstalowana na telefonie może być wystarczająco inteligentna, aby ukryć aplikację instalatora w menu ekranu głównego, ale jeśli się rozejrzysz, powinieneś ją znaleźć. Możesz również sprawdzić wszystkie aplikacje, aby zobaczyć, czy są w Apple Store - Jeśli nie są dostępne w Apple, telefon został jailbreak.

Zagłębienie się w katalogi iPhone'a jest trudniejsze niż w przypadku Androida, ale istnieje łatwy sposób na usunięcie oprogramowania szpiegującego (i jailbreak) z iPhone'a. Wystarczy zaktualizować system operacyjny do najnowszej wersji za pośrednictwem iTunes - Wyeliminuje to Jailbreak i wszelkie zewnętrzne oprogramowanie inne niż Apple. Zanim to zrobisz, zrób kopię zapasową wszystkich ważnych danych w telefonie.

Szpiegowanie iPhone'a - Bez Jailbreaking

Tutaj mamy do czynienia z nowymi metodami opracowanymi w odniesieniu do aplikacji szpiegowskich na iPhone'a - Firmy takie jak mSpy i Mobistealth mają rozwiązania monitorujące, które nie wymagają Jailbreak. Po prostu wyjaśnij, że to nie jest oprogramowanie i nie jest zainstalowane na Twoim urządzeniu. Bardziej szczegółowe informacje podam w późniejszych artykułach.

Daje ograniczone możliwości szpiegowania poprzez usługę tworzenia kopii zapasowych iCloud. Nie można go wykryć na urządzeniu docelowym - Musisz uważnie przyjrzeć się kopiom zapasowym iCloud - I zachować bezpieczne hasło.

Kroki zaawansowane - Sprawdź katalogi telefonów

Jeśli jesteś nieco bardziej techniczny, możesz rozejrzeć się po plikach katalogu telefonu w poszukiwaniu wskazówek. Ten krok zwykle wykracza poza strefę komfortu większości ludzi, ale jeśli możesz rzucić okiem na foldery zawierające dziwne nazwy, takie jak spy lub stealth - Wszystko o podejrzanej nazwie. Najczęściej na karcie SD może pozostać plik instalacyjny - Jeśli wiesz, gdzie szukać.

Przeczytałem ciekawy artykuł na ten temat w Forbes, gdzie ekspert próbował znaleźć niektóre z najpopularniejszych aplikacji szpiegowskich na telefony komórkowe. Mówił o tym, jak łatwo było mu znaleźć ślady tych aplikacji szpiegowskich, przeglądając foldery na swoim telefonie. Ale był ekspertem! Ile osób może wiedzieć, gdzie szukać oprogramowania szpiegującego w telefonie komórkowym, nie wspominając o tym, że nie wiedzą, jakich plików szukać?

Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi nigdy nie spotkała się w ten sposób z oprogramowaniem szpiegującym. Przede wszystkim muszą być podejrzliwi, a jeśli nie byli podejrzliwi, wykryli niektóre z dziwnych zachowań, o których mówiłem powyżej. Pamiętaj, że większość celów oprogramowania szpiegowskiego nie jest nawet świadoma istnienia tego typu oprogramowania lub tego, że ktoś chciałby je monitorować.

Jeśli uważasz, że Twój telefon nie ma zainstalowanego oprogramowania szpiegującego, przeczytaj następny artykuł o tym, jak usunąć oprogramowanie szpiegowskie z telefonu.

Mam nadzieję, że było to dla Ciebie pomocne, ale przypominam, że ten rodzaj technologii nieustannie ewoluuje i staje się coraz trudniejszy do wykrycia. Jeśli uważasz, że jesteś zagrożony i jesteś monitorowany, powinieneś przede wszystkim zabezpieczyć swój telefon i zapobiec instalacji oprogramowania szpiegującego. Pamiętaj tylko, że istnieje oprogramowanie szpiegowskie, a wiedza o tym, co możesz zrobić, to dobry początek!

Znaleźć i zlokalizuj czyjś telefonem online, czytanie wiadomość telefonie od męża lub żony na innym telefony komórkowe. Najlepsza oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Jak zobaczyć ekran telefonu innych osób, historię połączeń, sms, rozmowę, wiadomości tekstowe, e-mail, lokalizację Gps, nagrywanie rozmów, zdjęcia, whatsApp, komunikator, facebook. Mobilna aplikacja szpiegowska może szpiegować i śledzić telefon z android mojego partnera. Aplikacja szpiegująca Pobierz za darmo i zainstalować plik apk na telefonu docelowym.