STRONA GŁÓWNASzpiegować Inny TelefonNie ma potrzeby instalowania programu do zdalnego monitorowania telefonu

Nie ma potrzeby instalowania programu do zdalnego monitorowania telefonu

Jak szpiegować czyjeś połączenia i wiadomości bez telefonu docelowego

Wielu rodziców zastanawia się, czy można zainstalować oprogramowanie monitorujące bez dostępu do telefonu.

Jest to pytanie, na które można udzielić tylko jednej odpowiedzi, aczkolwiek z różnymi niuansami. Od samego początku możemy Ci powiedzieć: nie, nie możesz po prostu zainstalować aplikacji szpiegowskiej bez bezpośredniego dostępu do urządzenia, które ma być szpiegowane.

Z drugiej strony można uzyskać bardziej „łatwe" rozwiązania, takie jak programy szpiegowskie bez jailbreaka i rootowania. Jednak nawet w takim przypadku nadal będziesz musiał uzyskać dostęp do urządzenia, aby być monitorowanym, przynajmniej raz: chyba że masz szczęście. Dlatego należy pogłębić wszystkie aspekty tego tematu.

DLACZEGO BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO URZĄDZENIA JEST NIEZBĘDNY?

Jeśli znasz oprogramowanie szpiegowskie (tutaj jest lista najlepszych) i wiesz już, jak one działają, znasz również odpowiedź na to pytanie. I odwrotnie, jeśli po raz pierwszy stykasz się z tą kwestią, należy udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.

Bezpośredni dostęp do szpiegowanego urządzenia jest konieczny z dwóch konkretnych powodów: z jednej strony będziesz musiał odblokować uprawnienia superużytkownika na tym telefonie komórkowym (znane jako jailbreak w iOS i rootowanie w systemie Android).

Z drugiej strony będziesz oczywiście musiał zainstalować oprogramowanie na tym konkretnym smartfonie. Obie te operacje wymagają niezbędnego wymogu: musisz być w stanie wykonać obie, dotykając telefonu komórkowego, ponieważ są one prawie niemożliwe do wykonania zdalnie.

Nieco powyżej wspomnieliśmy o istnieniu alternatywnego sposobu: jest to mobilne oprogramowanie szpiegowskie, które nie wymaga jailbreaka ani roota smartfona. Działają inaczej niż pierwsze, więc możliwe, że są też różnice w montażu.

Czy możesz zainstalować takie oprogramowanie monitorujące bez dostępu do telefonu? Mógłbyś, o ile masz szczęście: to urządzenie powinno mieć włączoną funkcję tworzenia kopii zapasowych w iCloud, która jest niezbędna, aby móc przesyłać gdzieś raporty dotyczące działań na telefonach komórkowych.

Jeśli wyżej wymieniona funkcja nie została aktywowana przez Twoje dziecko (a prawdopodobnie tak jest), będziesz musiał ją aktywować samodzielnie i zrobić to z tego urządzenia. Powinieneś także znać identyfikator Apple ID i hasło telefonu komórkowego, ale to już inna historia.

CZY MOŻNA ZAINSTALOWAĆ PILOTA SPYWARE?

W rzeczywistości, jak dobrze wiecie, w świecie technologii i informatyki nie ma nic niemożliwego: tak naprawdę to słowo nie ma miejsca w tym słowniku.

Nie oznacza to jednak, że jest to legalne. W Internecie można znaleźć różne programy szpiegowskie stworzone przez hakerów i „maniaków": są to programy wykorzystujące błędy lub backdoory mobilnych systemów operacyjnych, które można zainstalować, działając przez Internet i cyfrowo.

Oczywiście systemy te są nie tylko nielegalne, ale także bardzo niebezpieczne: programy te prawie zawsze oszukują użytkowników, kradną poufne dane i narażają właściciela na oszustwa komputerowe. Nigdy, przenigdy nie powinieneś używać programu tego typu, jeśli jesteś w stanie to zrobić: ryzykujesz wyrządzenie nieobliczalnych szkód.

Nie powinieneś też nigdy ufać firmom, które Ci to mówią: zapłać nam, a my zajmiemy się instalacją oprogramowania szpiegującego na tym telefonie. Jest to całkowicie nielegalne, ponieważ narusza szereg przepisów krajowych i międzynarodowych.

Pod warunkiem, że nie masz uprawnień tego użytkownika, ale w takim przypadku oczywiście lepiej jest je zainstalować działając w pierwszej osobie przy telefonie.

CZY MONITOROWANIE TELEFONU JEST PRAWNE?

Tutaj musimy zrobić mały objazd, biorąc pod uwagę, że mówimy o legalności i nielegalności. Czy rzeczywiście możesz szpiegować telefon komórkowy bez obawy przed działaniami odwetowymi?

Wiedz, że przepisy zmieniają się w poszczególnych krajach, ale we Włoszech są one dość jasne: telefon komórkowy, który ma być szpiegowany, musi być w Twoim posiadaniu i nie może naruszać prywatności. Możesz więc monitorować telefony komórkowe swoich dzieci, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Alternatywnie możesz szpiegować telefony firmowe, które przekazałeś swoim pracownikom.

W takim przypadku musisz być bardzo ostrożny, ponieważ możesz to zrobić tylko wtedy, gdy poinformowałeś o tym swoich pracowników. W przeciwnym razie ponownie złamałbyś prawo. Wreszcie, jeśli zastanawiasz się, czy możesz używać tych aplikacji do szpiegowania swojego chłopaka lub żony, wiedz, że nie możesz - To nielegalne.

SZTUCZKI DO INSTALACJI SPYWARE NA TELEFONACH

Istnieje wiele sztuczek lub wymówek, których możesz użyć, aby uzyskać dostęp do telefonu tak długo, jak potrzebujesz. Na przykład możesz poprosić dziecko, aby dało Ci telefon komórkowy, mówiąc mu, że potrzebujesz go do wykonania połączenia i że bateria Twojego dziecka jest słaba.

Alternatywnie możesz też pominąć jakąkolwiek trudność. Możesz kupić nowy telefon komórkowy i podarować go dziecku, instalując najpierw jedno z tych certyfikowanych programów. Jeśli chcesz, możesz też spróbować zrobić to w nocy, kiedy Twoje dziecko śpi

. Lub gdy jest poza domem i zapomniał o swoim smartfonie. Pamiętaj jednak, że zawsze powinieneś obliczyć co najmniej 20 minut na instalację: to dużo, jeśli jesteś początkującym użytkownikiem. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak zainstalować oprogramowanie szpiegowskie na telefony komórkowe. Dzięki temu możesz zorientować się, jakie działania należy podjąć i jakie są ich terminy.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA I PRZYDATNE ODPOWIEDZI

Jeśli chcesz zagłębić się w ten temat, możemy przedstawić listę popularnych pytań i odpowiedzi. Przydadzą ci się, aby uzyskać dokładniejszy obraz sytuacji.

  1. Jak długo trwa instalacja oprogramowania szpiegującego?

Jak już wspomnieliśmy, wszystko zależy od Twojego zaufania do tych programów. Jeśli już je znasz, uszłoby ci to na sucho w pięć minut. I odwrotnie, może to zająć od 20 do 30 minut. Czas upłynie głównie dzięki instrukcjom, których oczywiście będziesz musiał przestrzegać, aby poprawnie wykonać te procedury instalacji.

  1. Telefon komórkowy jest zablokowany kodem PIN lub hasłem

Jak można zainstalować oprogramowanie szpiegujące, jeśli telefon jest zablokowany kodem PIN lub hasłem? Niestety nic: jeśli ich nie znasz, nie możesz w żaden sposób pokonać tej przeszkody. Musisz więc mieć możliwość uzyskania tych danych, aby móc zainstalować program monitorujący.

  1. Czy szpiegowanie aplikacji jest zależne od karty SIM?

To dość osobliwe pytanie, dlatego chcemy wyjaśnić tę potencjalną sytuację. Być może masz już zainstalowane oprogramowanie szpiegujące, ale Twoje dziecko może potrzebować zmienić karty SIM. Jeśli tak się stanie, czy to oznacza, że będziesz musiał wykonać całą instalację od zera? Absolutnie nie. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja jest zainstalowana w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego, a nie w pamięci karty SIM.

  1. Czy jailbreak lub root zawsze są konieczne?

Jak już powiedzieliśmy, włamanie do jailbreaka lub rootowanie urządzenia jest konieczne tylko wtedy, gdy zamierzasz używać oprogramowania szpiegującego, które rozważa jedną z tych opcji. W rzeczywistości istnieją wersje, które nie wymagają tych operacji, aby odblokować uprawnienia administratora. Niestety, jeśli chcesz monitorować media społecznościowe i aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych, takie jak WhatsApp, będziesz musiał zrootować urządzenie lub jailbreak.

  1. Czy moje dziecko może wykryć oprogramowanie szpiegowskie?

Absolutnie nie. Te programy są zaprogramowane tak, aby ukrywały się po uruchomieniu. Oznacza to, że Twoje dziecko nie będzie w stanie zdać sobie sprawy z ich obecności. Dzieje się tak, ponieważ nie pojawią się one na liście aktywnych procesów w tle.

Znaleźć i zlokalizuj czyjś telefonem online, czytanie wiadomość telefonie od męża lub żony na innym telefony komórkowe. Najlepsza oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Jak zobaczyć ekran telefonu innych osób, historię połączeń, sms, rozmowę, wiadomości tekstowe, e-mail, lokalizację Gps, nagrywanie rozmów, zdjęcia, whatsApp, komunikator, facebook. Mobilna aplikacja szpiegowska może szpiegować i śledzić telefon z android mojego partnera. Aplikacja szpiegująca Pobierz za darmo i zainstalować plik apk na telefonu docelowym.