STRONA GŁÓWNAAplikacja Monitorowania TelefonuJak złamać hasło sieciowe WPA2 WIFI?

Jak złamać hasło sieciowe WPA2 WIFI?

Bezpłatna aplikacja do zdalnego monitorowania na Androida - App Monitoruj telefonu

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Łączenie się z Internetem stało się podstawową koniecznością w naszym nowoczesnym i zaawansowanym życiu. Aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie Internetu, używane są dwa różne typy sieci, przewodowa i bezprzewodowa. Sieci bezprzewodowe stały się niezwykle popularne zarówno w miejscu pracy, jak iw domu. Korzystanie z połączeń bezprzewodowych jest spójne i jednocześnie nie jest wyjątkowo bezpieczne. hakowanie połączeń bezprzewodowych jest dość łatwe w porównaniu do połączeń przewodowych. Wiele narzędzi hakerskich wraz ze specjalnym oprogramowaniem i technikami było używanych przez wielu hakerów do łamania połączeń Wi - Fi, nawet jeśli uznano je za bardzo bezpieczne.

Jednak większość osób zainteresowanych włamaniem do sieci bezprzewodowych nie robi tego w celu nielegalnej działalności. Opracowano bardzo silne techniki szyfrowania w celu zabezpieczenia sieci Wi - Fi. Istnieje wiele różnych typów szyfrów, ale najczęściej są trzy.

Bezpieczeństwo Wi - Fi: Metody szyfrowania

Przed włamaniem do sieci Wi - Fi musisz znać przynajmniej podstawowe techniki szyfrowania używane do ochrony sieci bezprzewodowych. Te trzy techniki szyfrowania są głównymi źródłami luk w zabezpieczeniach sieci Wi - Fi. Wśród różnych typów szyfrowania bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej możemy znaleźć:

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo
 • WEP: WEP oznacza Wired Equivalent Privacy i można go łatwo złamać, jeśli zostanie odpowiednio skonfigurowany. Ta metoda szyfrowania może zostać złamana w ciągu kilku minut.
 • WPA: WPA to skrót od Wi - Fi Protected Access i zapewnia dość wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponownie jednak istnieje duża szansa na złamanie hasła sieciowego, jeśli okaże się ono wystarczająco krótkie. Jednak sieci bezprzewodowe można łatwo złamać przy użyciu różnych narzędzi.
 • WPA2: WPA2 to skrót od Wi - Fi Protected Access 2, co z kolei zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Ten typ szyfrowania można złamać, generując pakiety z punktów dostępu do sieci.

Luka w jednej z dodanych funkcji Wi - Fi, zwana Wi - Fi Protected Setup (WPS), pozwala w wielu przypadkach na ominięcie i naruszenie sieci za pomocą szyfrowania WPA i WPA2. Wiele punktów dostępu ma domyślnie włączoną funkcję WPS (nawet po wykonaniu twardego resetu punktu dostępowego).

Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany łamaniem sieci Wi - Fi za pomocą szyfrowania o wysokim poziomie bezpieczeństwa, najpierw musisz zdobyć kilka rzeczy, które będą potrzebne podczas próby włamania. Gdy będziesz mieć te rzeczy pod ręką, wystarczy kilka narzędzi lub technik, aby z powodzeniem złamać sieć Wi - Fi (jak widać poniżej).

Wymagania:

1. System operacyjny Kali Linux (w tym pakiet airckrack - Ng i wifite - Można również zainstalować Kali Linux na emulatorze, takim jak Vmware lub Virtualbox).

2. Karta sieciowa obsługująca tryb swobodny. W tym poradniku używam modelu ALFA AWUS036H, który można znaleźć na Amazon.

3. Punkt dostępowy z szyfrowaniem WPA2 i włączoną funkcją WPS.

5 kroków do zhakowania Wi - Fi - Złam hasło WPA2

1. Otwórz terminal (CTRL + ALT + T) i wpisz airmon - Ng.

To polecenie wyświetli listę kart bezprzewodowych podłączonych do systemu.

2. Następnym krokiem będzie wyłączenie trybu monitorowania na naszej karcie bezprzewodowej poprzez wpisanie airmon - Ng stop wlan0

3. Jesteśmy teraz gotowi do przechwytywania ruchu bezprzewodowego wokół naszej lokalizacji. Wpisując airodump - Ng wlan0 nasz interfejs bezprzewodowy zacznie przechwytywać dane.

Na powyższym obrazku możesz zobaczyć wszystkie (wiele) dostępnych hotspotów, wraz z różnymi informacjami na ich temat. W zielonym prostokącie zaznaczyłem punkt dostępu ofiary, który byłby mój.

Informacja:

 • BSSID (Basic Service Set Identification): adres MAC punktu dostępowego.
 • PWR: Siła sygnału wykrytego przez kartę.
 • Sygnały nawigacyjne: liczba pakietów ogłoszeń wysłanych przez punkt dostępowy.
 • #Data: Liczba przechwyconych pakietów danych (jeśli jest to sieć zaszyfrowana WEP, będzie pojedyncza liczba - IV), w tym pakiety danych.
 • Liczba / s: Liczba pakietów danych na sekundę mierzona w ciągu ostatnich 10 sekund.
 • CH: numer kanału (uzyskany z pakietów Beacon).
 • MB: maksymalna prędkość obsługiwana przez punkt dostępu. Jeśli pokazuje MB = 11, to jest to 802.11b, jeśli pokazuje MB = 22, to jest to 802.11b +, a wyższe prędkości są oznaczone jako 802.11g.
 • ENC: używany algorytm szyfrowania.
 • CIPHER: Wykryty kod. TKIP jest zwykle kojarzony z WPA, a CCMP jest zwykle kojarzony z WPA2.
 • AUTH: używany protokół uwierzytelniania.
 • ESSID: Pokazuje nazwę sieci bezprzewodowej. Jest to tak zwany „SSID", który może być pusty, jeśli włączyłeś opcję jego ukrycia.

4. Od kroku 3 (powyżej) jesteśmy w stanie zidentyfikować punkty dostępowe z szyfrowaniem WPA2 i zanotować liczbę ich kanałów AP. Teraz sprawdzimy, czy docelowy AP ma (czy nie) włączony WPS. Rodzaj:

wash - I wlan0 - C 8 - C –s

Jeśli stan wskazywany przez WPS Locked to No, możemy przystąpić do hakowania i przejść do kroku 5.

5. Ostatnim krokiem jest złamanie hasła WPA2 za pomocą polecenia reaver.

Typ: reaver - I [twój interfejs] - B [adres MAC docelowego Wi - Fi] - Niepowodzenie - Wait = 360

Ponieważ otrzymaliśmy już informacje, których potrzebowaliśmy w kroku 3, moje polecenie będzie wyglądać mniej więcej tak:

reaver - I wlan0 - B E0: 05: C5: 5A: 26: 94 –fail - Wait = 360

Z mojego VirtualBox z Kali Linux, złamanie hasła WPA2 składającego się z 19 znaków zajęło 5 godzin, ale czas zależy w dużej mierze od sprzętu i karty bezprzewodowej

Wnioski:

Patrząc na powyższe techniki, możesz łatwo zrozumieć, jak hakowanie sieci Wi - Fi jest dość prostym procesem. Nadszedł czas, aby skupić się na poprawie poziomu bezpieczeństwa sieci Wi - Fi. Czytając ten artykuł, możesz uzyskać większą świadomość bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej i sposobów, w jakie można je obejść. Poniżej zamieściłem kilka wskazówek, jak podnieść poziom bezpieczeństwa sieci Wi - Fi.

1. Sieci z szyfrowaniem WPA i WPA2 aktywowane bez włączonej funkcji WPS są zwolnione z tej luki w zabezpieczeniach.

2. Aby zapobiec wystąpieniu tego typu ataku, wyłącz opcję WPS / QSS w punkcie dostępowym. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, spójrz na poniższe zdjęcie:

Znaleźć i zlokalizuj czyjś telefonem online, czytanie wiadomość telefonie od męża lub żony na innym telefony komórkowe. Najlepsza oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Jak zobaczyć ekran telefonu innych osób, historię połączeń, sms, rozmowę, wiadomości tekstowe, e-mail, lokalizację Gps, nagrywanie rozmów, zdjęcia, whatsApp, komunikator, facebook. Mobilna aplikacja szpiegowska może szpiegować i śledzić telefon z android mojego partnera. Aplikacja szpiegująca Pobierz za darmo i zainstalować plik apk na telefonu docelowym.