STRONA GŁÓWNAAplikacja Monitorowania TelefonuJak zablokować numer IMEI skradzionego urządzenia?

Jak zablokować numer IMEI skradzionego urządzenia?

Bezpłatna aplikacja do zdalnego monitorowania na Androida - App Monitoruj telefonu

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Kradzież telefonu to żałosna strata, ale jest to bardzo „powszechna" rzecz i musimy być świadomi, jakie działania należy podjąć po tym fakcie. Jednym z pierwszych jest zablokowanie urządzenia za pomocą kodu IMEI, głównego tematu tego artykułu, który będziemy omawiać dalej

Nauka blokowania IMEI skradzionego telefonu komórkowego jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi utrudniających życie przestępcy, ponieważ po zablokowaniu urządzenie nie będzie w stanie połączyć się z żadnym operatorem krajowym, stając się dość bezużyteczne w prawdziwym celu.

Duża część kradzieży telefonów komórkowych ma na celu ich odsprzedaż, a ponieważ obywatele są skłonni zapłacić za urządzenie tego pochodzenia, co również jest przestępstwem, nie ma to wiele wspólnego ze smartfonem.

Jaki jest kod IMEI telefonu komórkowego?

Każdy telefon komórkowy ma unikalny kod seryjny, który identyfikuje każde urządzenie indywidualnie, co dzieje się w samochodach poprzez kod podwozia, a nawet u nas, ze względu na numer CPF i inne dokumenty.

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Kod IMEI to angielski akronim oznaczający International Mobile Equipment Identify. Ogólnie kod ten oprócz tego, że jest dostępny z samego urządzenia, znajduje się również na oryginalnej baterii, w oryginalnym pudełku urządzenia lub na fakturze.

Możliwe jest również zażądanie numeru IMEI za pośrednictwem Google, w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android lub u samego operatora telefonii komórkowej, o ile jesteś jego posiadaczem.

Jak prewencyjnie sprawdzasz numer IMEI smartfona?

Oprócz opcji wymienionych powyżej możesz również użyć niektórych kodów, aby wykryć kod prewencyjnie. Podnieś urządzenie i wprowadź następującą sekwencję na klawiaturze:

* # 06 #

Następnie kliknij, aby „zadzwonić". Następnie na ekranie Twojego urządzenia pojawi się 15 - Cyfrowy kod, po prostu zapisz go i przechowuj w bezpiecznym miejscu.

Jeśli jednak Twoje urządzenie zostało skradzione lub zgubiłeś je i nie ma już szans na jego odzyskanie, w przypadku smartfonów z systemem Android można uzyskać dostęp do obszaru Google Dashboard, a następnie sprawdzić, które urządzenia są powiązane z Twoim kontem Google.

Następnie po prostu wybierz, z którego chcesz uzyskać kod IMEI i rozwiń menu opcji.

Inną opcją jest również dostęp do adresu „Znajdź moje urządzenie":

  • https://www.google.com/android/find

Następnie kliknij ikonę wykrzyknika (i), która znajduje się tuż obok nazwy urządzenia, po czym wyświetlą się następujące informacje:

  • IMEI
  • Pierwsza rejestracja
  • Ostatnio oglądane

Dowiedz się, jak zlokalizować czyjś telefon

Odkrywanie numeru IMEI telefonu iPhone

W przypadku posiadaczy urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym iOS, dobrze znanego Apple iPhone, aby znaleźć kod IMEI wystarczy uzyskać dostęp do następującego adresu e - Mail:

  • https://appleid.apple.com

Następnie wprowadź swoje poświadczenia Apple ID i kliknij Kontynuuj.

Przejdź do menu „Urządzenie", a następnie kliknij ikonę zarejestrowanego telefonu komórkowego, a numer IMEI zostanie wyświetlony w nowym oknie.

Jak zablokować numer IMEI skradzionego telefonu komórkowego

Po uzyskaniu danych IMEI, aby zablokować telefon komórkowy, po prostu zadzwoń do swojego operatora i postępuj zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa, aby zablokować urządzenie. Możliwe jest również zażądanie blokady karty SIM, ze względów bezpieczeństwa, w przypadku gdy żaden nieautoryzowany użytkownik nie będzie mógł używać Twojego urządzenia do niczego.

  • Blokowanie operatora działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Jest prawdopodobne, że operator do wykonania blokady zażąda numeru Raportu policyjnego, aby udowodnić wskazanie kradzieży lub rabunku, oprócz dokumentów osobistych posiadacza konta.

Czy istnieje technika cofnięcia blokady IMEI?

Jest bardzo prawdopodobne, że niektórzy bandyci mają już jakąś technikę obejścia tego bloku, dlatego bardzo ważne jest, aby podjąć szybkie działanie, gdy dojdzie do takiego zdarzenia. Zawsze rejestruj raport policyjny, w większości stanów można to zrobić nawet online, więc jesteś chroniony, jeśli wykorzystają Twoje dane do jakiejkolwiek nielegalnej działalności.

Następnie usuń swoje pliki i trwale zablokuj urządzenie. Te opcje można wykonać za pomocą:

  • Znajdź moje urządzenie na Androida
  • Wyszukaj na moim iPhonie iOS

I pod żadnym pozorem nie idź do lokalizacji urządzenia, zostaw ten krok władzom. Życie jest ważniejsze niż smartfon.

Znaleźć i zlokalizuj czyjś telefonem online, czytanie wiadomość telefonie od męża lub żony na innym telefony komórkowe. Najlepsza oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Jak zobaczyć ekran telefonu innych osób, historię połączeń, sms, rozmowę, wiadomości tekstowe, e-mail, lokalizację Gps, nagrywanie rozmów, zdjęcia, whatsApp, komunikator, facebook. Mobilna aplikacja szpiegowska może szpiegować i śledzić telefon z android mojego partnera. Aplikacja szpiegująca Pobierz za darmo i zainstalować plik apk na telefonu docelowym.