STRONA GŁÓWNAAplikacja Monitorowania TelefonuJak usunąć aplikację szpiegowską z telefonu?

Jak usunąć aplikację szpiegowską z telefonu?

Bezpłatna aplikacja do zdalnego monitorowania na Androida - App Monitoruj telefonu

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Pokażę ci dwa sposoby usuwania oprogramowania szpiegującego z telefonu i ochrony smartfona w przyszłości. Techniki te są na tyle proste, że każdy może je zastosować; nie trzeba być technikiem.

Mam nadzieję, że przeczytałeś mój artykuł - Jak wykryć oprogramowanie szpiegujące w telefonie. Zawiera kilka wskazówek, jak wykrywać oprogramowanie szpiegujące, szukając między innymi nietypowego zachowania telefonu. Jeśli nadal podejrzewasz, że Twój smartfon jest obserwowany przez oprogramowanie szpiegujące, musisz się go pozbyć!

Usuń oprogramowanie szpiegujące, przywracając ustawienia fabryczne

Jest to prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda usuwania wszelkich aplikacji szpiegowskich z telefonu. Nawet jeśli nie masz pewności, że jesteś obserwowany, pozwoli ci to spać spokojnie. Czasami mówimy również o twardym resecie dla tej praktyki, nie możesz się pomylić. Jak usunąć oprogramowanie szpiegujące ze smartfona? Zresetowanie go do ustawień fabrycznych to najlepszy sposób!

W zależności od typu smartfona można to zrobić na różne sposoby. Możesz to zrobić samodzielnie lub jeśli boisz się zrobić coś głupiego, możesz po prostu zanieść to do sklepu telefonicznego i poprosić o zrobienie tego - Większość zrobi to za darmo.

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Najpierw zrób kopię zapasową!

Przywrócenie ustawień fabrycznych przywróci smartfon do stanu, w jakim był w momencie zakupu. Wszystkie Twoje dane zostaną usunięte wraz ze wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami i oprogramowaniem. Należy wykonać kopię zapasową wszystkich danych, które chcesz zachować (kontakty, zdjęcia, muzykę itp.), Aby można było je przywrócić po zresetowaniu urządzenia.

Powinieneś sporządzić listę pobranych aplikacji, aby móc je później ponownie zainstalować, chociaż istnieje kilka metod tworzenia kopii zapasowych, które je zachowują.

Po zapisaniu wszystkiego możesz zresetować smartfon.

Oto kilka poradników, jak to zrobić:

Android
iPhone

Te przewodniki są proste, a po wykonaniu wszystkich czynności wszystkie ślady oprogramowania szpiegującego zostaną usunięte. To szybki i łatwy sposób, aby upewnić się, że nie jesteś już obserwowany.

Usuń oprogramowanie szpiegujące poprzez aktualizację systemu operacyjnego

Aktualizacja lub ponowna instalacja oprogramowania układowego telefonu lub systemu operacyjnego przyniesie efekt podobny do przywrócenia ustawień fabrycznych, ale mniej ekstremalny. Ta metoda nie spowoduje usunięcia aplikacji ani danych, ale pozbędzie się oprogramowania szpiegującego.

Ta technika działa, ponieważ aplikacje szpiegowskie są zaprojektowane specjalnie dla systemu operacyjnego telefonu - Zmień system operacyjny, a oprogramowanie nie będzie działać. Nie jest to tak kompleksowe rozwiązanie jak reset, ale w większości przypadków pozwala pozbyć się oprogramowania szpiegującego.

Pamiętaj, że aktualizacja systemu operacyjnego spowoduje również usunięcie rootowania (Android) lub Jailbreak (iPhone).

Jak usunąć oprogramowanie szpiegujące z iPhone'a

Usunięcie oprogramowania szpiegującego z iPhone'a jest łatwe, wystarczy zaktualizować lub ponownie zainstalować iOS. Aby oprogramowanie szpiegujące działało na iPhonie, musi być Jailbreak. Aktualizacja iOS usuwa Jailbreak, a tym samym oprogramowanie szpiegowskie według rozszerzenia. Sprawdź mój przewodnik szpiegowski dla iPhone'a, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zhakować iPhone'a.

A co z aplikacjami szpiegowskimi, które nie wymagają jailbreak?

To oprogramowanie stało się bardzo popularne, zwłaszcza że jailbreaking nie jest już możliwy w przypadku najnowszych urządzeń Apple. Należy pamiętać, że w przypadku wersji „No Jailbreak" żadne oprogramowanie nie jest faktycznie instalowane na monitorowanym urządzeniu! Mówię o tym bardziej szczegółowo w mojej pełnej recenzji mSpy.

Brak zainstalowanego oprogramowania oznacza, że nie ma nic do usunięcia - Ale jak zablokować ten nadzór? Te programy działają poprzez monitorowanie kopii zapasowych iCloud. Osoba monitorująca Twoje urządzenie powinna mieć dostęp do Twojego Apple ID i hasła, a kopie zapasowe powinny być wykonywane automatycznie.

Jeśli uważasz, że jesteś w ten sposób szpiegowany, powinieneś zablokować kopie zapasowe iCloud. Możesz całkowicie anulować tworzenie kopii zapasowych i użyć innego sposobu tworzenia kopii zapasowych urządzenia. Możesz również regularnie zmieniać swoje hasło. Obie te techniki będą działać cudownie i uniemożliwić osobie uzyskanie dostępu do twoich kopii zapasowych i prywatnych informacji.

Aby mieć więcej spokoju, zalecamy skorzystanie z alternatywnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i usunięcie konta iCloud.

Czy ręcznie usunąć aplikację szpiegowską?

Oprogramowanie szpiegujące dla smartfonów można usunąć ręcznie, usuwając pliki oprogramowania. Jest to technika odpowiednia tylko dla tych, którzy naprawdę wiedzą, co robią i której nie polecam.

Znajdowanie i identyfikowanie plików aplikacji szpiegowskiej może być bardzo skomplikowane. Rzeczywiście, są przebrani, aby móc zakamuflować aplikację. Ta technika wymaga czasu, wysiłku i wiąże się z ryzykiem usunięcia niewłaściwych plików, co może uszkodzić Twój smartfon.

Czas zabezpieczyć swój smartfon

Po usunięciu oprogramowania szpiegującego ze smartfona należy rozważyć zabezpieczenie smartfona, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu takiej sytuacji. Liczba osób, które nie używają żadnych środków ochrony swojego smartfona, jest oszałamiająca. Aplikacje szpiegowskie można zainstalować w ciągu zaledwie kilku minut, jeśli ktoś ma fizyczny dostęp do Twojego smartfona.

Oto kilka sposobów zabezpieczenia smartfona:

  • Skorzystaj z funkcji blokady hasłem - Wszystkie telefony pozwalają ustawić hasło, wybrać - Solidne i nie podawać go!
  • Używaj aplikacji do obsługi haseł - Idź o krok dalej i korzystaj z zaawansowanej aplikacji zabezpieczającej. Znajdziesz bezpłatne i płatne, aby zarządzać bezpiecznymi hasłami i automatycznie blokować smartfon.
  • Zainstaluj aplikację zabezpieczającą - Na wszystkie smartfony dostępnych jest mnóstwo aplikacji, które pomagają ją chronić. Lookout Mobile Security to dobre oprogramowanie oferujące bezpłatne i płatne wersje na Androida i iPhone'a. Znany jest z wykrywania aplikacji szpiegowskich.

Dla większości ludzi samo użycie dobrego hasła jest więcej niż wystarczające, aby uniemożliwić innym uzyskanie dostępu do ich telefonów i zainstalowanie oprogramowania szpiegującego.

To wszystko na dzisiaj. Jak zawsze zaktualizuję tę stronę, gdy pojawią się nowe sposoby ochrony telefonu przed programami szpiegującymi.

Znaleźć i zlokalizuj czyjś telefonem online, czytanie wiadomość telefonie od męża lub żony na innym telefony komórkowe. Najlepsza oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Jak zobaczyć ekran telefonu innych osób, historię połączeń, sms, rozmowę, wiadomości tekstowe, e-mail, lokalizację Gps, nagrywanie rozmów, zdjęcia, whatsApp, komunikator, facebook. Mobilna aplikacja szpiegowska może szpiegować i śledzić telefon z android mojego partnera. Aplikacja szpiegująca Pobierz za darmo i zainstalować plik apk na telefonu docelowym.