STRONA GŁÓWNAAplikacja Monitorowania TelefonuJak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych?

Jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych?

Bezpłatna aplikacja do zdalnego monitorowania na Androida - App Monitoruj telefonu

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Więc jeśli myślisz, że ktoś zainstalował oprogramowanie szpiegowskie na twoim telefonie komórkowym, teraz chcesz wiedzieć, jak je usunąć. W większości przypadków jest to dość łatwe, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Mam nadzieję, że przeczytałeś mój artykuł - W moim telefonie komórkowym jest oprogramowanie szpiegowskie. Istnieje kilka wskazówek, jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie, szukając między innymi dziwnych zachowań telefonu. Jeśli nadal podejrzewasz, że Twój telefon komórkowy jest śledzony przez oprogramowanie szpiegowskie - Musisz go usunąć!

Zwykle są dwie grupy osób, które chcą wiedzieć, jak usunąć oprogramowanie monitorujące lub aplikację szpiegującą z telefonu komórkowego: ci, którzy zainstalowali oprogramowanie i ci, którzy mają kogoś, kto je szpieguje! Do której grupy należysz?

Podczas instalowania oprogramowania

Jeśli jesteś osobą, która w pierwszej kolejności zainstalowała oprogramowanie szpiegowskie, będziesz mieć dostęp do programów z panelu sterowania i strony internetowej. Większość dużych firm ma szczegółowe informacje w swoich witrynach internetowych, które poprowadzą Cię przez proces odinstalowywania oprogramowania.

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Niektóre programy, takie jak Flexispy, można również usunąć zdalnie. Zwykle odbywa się to poprzez wysłanie zaszyfrowanej wiadomości tekstowej na telefon docelowy, który automatycznie odinstaluje oprogramowanie. Kody tekstowe do odinstalowania oprogramowania znajdziesz w panelu sterowania programu - Są one różne dla każdego dostawcy oprogramowania. Oczywiście, jeśli jesteś celem oprogramowania szpiegującego dla telefonów komórkowych i zauważyłeś je w swoim telefonie, nie będziesz mieć dostępu do tych informacji.

Nie masz dostępu do oprogramowania szpiegowskiego

Jeśli odkryłeś jakieś tajne, śledzące lub monitorujące oprogramowanie na swoim smartfonie, ale nie masz dostępu do takiego oprogramowania, nadal możesz je całkowicie usunąć. Istnieje kilka metod w zależności od twoich umiejętności technicznych.

Jeśli naprawdę nie chcesz samodzielnie majstrować przy telefonie, możesz zabrać go do lokalnego sklepu z telefonami komórkowymi i poprosić o przywrócenie ustawień fabrycznych. Większość zrobi to za darmo i za niewielką opłatą powinni być w stanie tworzyć kopie zapasowe i przywracać wszystkie dane zapisane w telefonie, takie jak kontakty i wiadomości e - Mail. Możesz również skontaktować się z usługodawcą, a personel będzie w stanie wyjaśnić, jak przywrócić ustawienia fabryczne.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych powoduje usunięcie oprogramowania szpiegującego. Zasadniczo czyści telefon komórkowy ze wszystkiego, dlatego ważne jest, aby wykonać kopię zapasową wszystkiego, czego potrzebujesz. Możesz to zrobić samodzielnie, a na większości telefonów jest to łatwe i wystarczy nacisnąć kilka przycisków.

Proces jest inny dla każdego typu telefonu, ale informacje o tym, jak przywrócić ustawienia fabryczne, znajdziesz na stronie pomocy telefonu - Lub wykonując proste wyszukiwanie w Google. Procedura będzie nieco inna dla każdego typu telefonu, więc będziesz musiał przeprowadzić trochę badań. Zwykle przechodzisz do Ustawienia - Kopia zapasowa i resetowanie - Przywracanie danych fabrycznych - Resetowanie urządzenia.

Pamiętaj tylko, aby nie przywracać automatycznie aplikacji, ponieważ może to spowodować ponowne zainstalowanie oprogramowania. Po prostu zainstaluj ręcznie wszystkie potrzebne aplikacje i będziesz bezpieczny. Kontakty, e - Maile itp. Można bezpiecznie przywrócić z kopii zapasowej.

Proces jest bardzo prosty i każdy może to zrobić. To bezpieczny sposób na usunięcie oprogramowania szpiegującego z telefonu komórkowego.

Zaktualizuj system operacyjny, aby usunąć oprogramowanie szpiegowskie

Aktualizacja lub ponowna instalacja oprogramowania telefonu lub systemu operacyjnego będzie miała podobny efekt do przywrócenia ustawień fabrycznych - Ale jest mniej ekstremalny. Nie usunie aplikacji i danych, ale usunie oprogramowanie szpiegowskie.

Dzieje się tak, ponieważ aplikacje szpiegowskie są specyficzne dla systemu operacyjnego telefonu - Zmień system operacyjny, a oprogramowanie zostanie usunięte i nie będzie już działać. Nie jest to kompletne rozwiązanie, takie jak reset, ale w większości przypadków nadal będzie można usunąć oprogramowanie szpiegowskie.

Pamiętaj, że aktualizacja systemu operacyjnego usunie również root (Android) i wszelkie Jailbreak na iPhonie.

Usuń aplikacje szpiegowskie ręcznie

Możesz ręcznie usunąć oprogramowanie szpiegowskie z telefonu komórkowego, przechodząc do systemu plików telefonu i usuwając pliki oprogramowania. Ta metoda może być nieco trudniejsza, ponieważ większość ludzi nie wie, które pliki są poprawne i istnieje opcja usunięcia plików niezbędnych do prawidłowego działania telefonu. Dzięki tej metodzie możesz usunąć coś ważnego i nie usuwać całkowicie oprogramowania szpiegującego, więc zalecałbym przywrócenie ustawień fabrycznych lub aktualizację systemu operacyjnego - Aby upewnić się, że oprogramowanie zostało całkowicie usunięte.

Jak usunąć oprogramowanie szpiegowskie z iPhone'a

Istnieje łatwy sposób na usunięcie oprogramowania szpiegującego z iPhone'a. Każde oprogramowanie zewnętrzne (nie firmy Apple) do pracy na iPhonie musi mieć system po jailbreaku. Jeśli jailbreak zostanie usunięty, oprogramowanie również zostanie usunięte. Możesz usunąć jailbreak, aktualizując system operacyjny. Dobrą rzeczą jest to, że Apple uczynił ten proces naprawdę łatwym dla iPhone'a. Możesz łatwo wykonać kopię zapasową telefonu i zaktualizować IOS przez iTunes, a tym samym usunąć Jailbreak podczas procesu.

Pamiętaj, że wszelkie aplikacje lub oprogramowanie firm innych niż Apple zostaną usunięte podczas aktualizacji IOS, a Jailbreak również zostanie usunięty. Oczywiście możesz ponownie - Jailbreak, jeśli chcesz ponownie uruchomić aplikacje inne niż Apple - Ze świadomością, że oprogramowanie szpiegowskie zostało usunięte.

Teraz chroń swój telefon komórkowy

Po pomyślnym usunięciu oprogramowania szpiegującego z telefonu musisz pomyśleć o naprawie telefonu, aby zapobiec powtórzeniu się takiego zdarzenia. Zadziwia mnie, jak większość ludzi nie stosuje nawet najbardziej podstawowych metod zabezpieczania swoich telefonów. Aplikacje szpiegowskie można zainstalować w kilka minut - Jeśli ktoś ma fizyczny dostęp do telefonu.

Oto kilka sposobów ochrony telefonu:

  • Użyj funkcji blokady hasłem - Wszystkie telefony są wyposażone w funkcję blokady hasłem - Ustaw dobry osobisty kod i zachowaj go dla siebie!
  • Użyj hasła aplikacji - Idź o krok dalej i korzystaj z jednej z najbardziej zaawansowanych aplikacji zabezpieczających. Znajdziesz bezpłatne i płatne aplikacje do zarządzania bezpiecznymi hasłami i automatycznego blokowania telefonu.
  • Zainstaluj aplikację zabezpieczającą - Na wszystkie telefony dostępnych jest mnóstwo aplikacji, które mogą pomóc w ochronie Twojego telefonu. Lookout Mobile Security jest naprawdę dobry zarówno w darmowej, jak i płatnej wersji na Androida i iPhone'a. Jest znany ze swojej zdolności do ujawniania oprogramowania szpiegowskiego.

Dla większości ludzi samo użycie dobrego, bezpiecznego hasła jest więcej niż wystarczające, aby zapobiec włamaniu się do ich telefonu i zainstalowaniu oprogramowania szpiegującego bez ich zauważenia.

Na razie to wszystko. Jak zawsze, będę na bieżąco informować o nowych sposobach usuwania i ochrony telefonu komórkowego przed coraz nowszym oprogramowaniem szpiegowskim.

Znaleźć i zlokalizuj czyjś telefonem online, czytanie wiadomość telefonie od męża lub żony na innym telefony komórkowe. Najlepsza oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Jak zobaczyć ekran telefonu innych osób, historię połączeń, sms, rozmowę, wiadomości tekstowe, e-mail, lokalizację Gps, nagrywanie rozmów, zdjęcia, whatsApp, komunikator, facebook. Mobilna aplikacja szpiegowska może szpiegować i śledzić telefon z android mojego partnera. Aplikacja szpiegująca Pobierz za darmo i zainstalować plik apk na telefonu docelowym.