STRONA GŁÓWNAAplikacja Monitorowania TelefonuJak dokładnie usunąć zagrożenia związane z telefonem komórkowym?

Jak dokładnie usunąć zagrożenia związane z telefonem komórkowym?

Bezpłatna aplikacja do zdalnego monitorowania na Androida - App Monitoruj telefonu

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Dlaczego musisz wyczyścić swój telefon lub tablet z Androidem - Słyszę, że pytasz? Z mojego doświadczenia wynika, że są zwykle dwa możliwe powody. Sprzedajesz / wyrzucasz urządzenie i nie chcesz, aby inni mieli dostęp do Twoich danych osobowych w Twoim telefonie - Lub masz problem z urządzeniem.

Problem może mieć charakter techniczny w systemie operacyjnym lub, jak szczegółowo omówiono na tej stronie, możesz mieć oprogramowanie szpiegowskie na swoim urządzeniu i chcesz się go pozbyć! Przywracanie ustawień fabrycznych jest niezawodne po usunięciu oprogramowania monitorującego.

Ale powiedzmy, że po prostu sprzedajesz swój telefon lub tablet - Na potrzeby tego artykułu.

W dzisiejszych czasach dość powszechne jest „handlowanie" lub sprzedaż naszych urządzeń elektrycznych za każdym razem, gdy na rynku pojawiają się nowe „zabawki". Znacie się - Kolejkowanie lub liczenie dni do wydania nowego telefonu X yps967.

Problem, na który chcę zwrócić uwagę, nie polega na tym, że jesteś zbyt zaangażowany w konsumpcjonizm (już!), Ale że większość ludzi nie przestaje myśleć o swoich danych osobowych na telefonie komórkowym lub urządzeniu, które sprzedają lub wyrzucają.

Aplikacja Szpiegowska Telefon
Monitoruj połączenia, SMS, GPS, aparat, zdjęcia, filmy, Whatsapp, Facebook itp.
Pobierz AplikacjęZobacz demo

Pomyśl przez chwilę o wszystkich fajnych rzeczach, które masz w telefonie - Tych uroczych zdjęciach, miłosnych tekstach…. zrozumiałeś. Ale czekaj, to też nie jest problem, w rzeczywistości może być znacznie gorzej.

Ile różnych kont zostało w jakiś sposób połączonych z Twoim urządzeniem? Zsynchronizowany z Google? A co z Facebookiem, Twitterem i wszystkimi innymi? Czy zapisałeś swoje hasła - Dane bankowe - Amazon? Czy widzisz, jak obraz staje się coraz ciemniejszy?

Nigdy nie powinieneś narażać swojej prywatności cyfrowej na ryzyko zaniedbaniem, zwłaszcza że naruszenie czyjejś prywatności jest dziś jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dosłownie zostaw swój los w rękach kogoś innego, jeśli zostawiłeś ślady swoich danych osobowych podczas sprzedaży telefonu.

Twoje e - Maile, sms - Y, osobiste zdjęcia, kontakty; wszystko to i wiele więcej jest swobodnie dostępne dla osób próbujących naruszyć Twoją prywatność.

To powiedziawszy, nie martw się, jeśli naprawdę rozważasz sprzedaż swojego urządzenia z Androidem, jesteśmy tutaj, aby przekazać Ci kilka niezbędnych wskazówek i wskazówek, które możesz zastosować, aby wyczyścić urządzenie i chronić swoją prywatność.

Utwórz kopię zapasową wszystkiego - Ostrożnie

Chociaż może się to wydawać oczywiste, nadal wymaga wyjaśnienia. Oczywiście nie chcesz nikomu udzielać niezamówionego dostępu do danych osobowych i / lub informacji wrażliwych; nie oznacza to jednak, że powinieneś czuć się niekomfortowo, odmawiając sobie dostępu. W przeszłości proces tworzenia kopii zapasowych danych mógł być żmudny i żmudny, na szczęście tak nie jest dzisiaj.

Istnieje kilka bezpłatnych i płatnych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych, które są w pełni kompatybilne z systemem Android, dzięki czemu ten proces jest bardzo prosty. Oto tylko kilka z nich:

  • Kopia zapasowa tytanu
  • Hel
  • Ultimate Backup
  • Aplikacja do tworzenia kopii zapasowych i przywracania

Titanium Backup to aplikacja, która istnieje od ponad kilku lat i zyskała w tym czasie bardzo dobrą reputację. Titanium Backup oferuje szeroką i kompletną gamę opcji i jest z pewnością jednym z najbardziej zaawansowanych programów do tworzenia kopii zapasowych w sklepie Google Play.

I odwrotnie, jeśli szukasz aplikacji, która jest znacznie bardziej dostępna i łatwiejsza w użyciu, aplikacja Kopia zapasowa i przywracanie aplikacji może być właśnie tym, czego szukasz. Ta aplikacja robi dokładnie to, co mówi; daje możliwość tworzenia kopii zapasowych aplikacji. Jednak ta łatwa użyteczność oznacza również utratę możliwości tworzenia kopii zapasowych danych.

Hel znajduje się pośrodku zakresu wyboru, jest dość łatwy w użyciu, a jednocześnie ma odpowiedni zakres funkcji.

Głównym powodem tworzenia tej kopii zapasowej jest upewnienie się, że nadal masz dostęp do wszystkiego w telefonie - Ponieważ mamy zamiar to wyczyścić. Następny krok….

Usuń karty SIM i SD

Nie ma co myśleć, ale zdziwiłbyś się, jak wiele osób zapomina, że ma nawet kartę SD!

Przy sprzedaży telefonu jedyną rzeczą, jaka powinna się w nim znajdować, jest bateria, chyba że z kupującym zostały ustalone specjalne warunki.

Najpierw spróbujmy nieco wyjaśnić terminologię. Karta SIM telefonu to miejsce, w którym można znaleźć informacje o abonamencie i firmie telefonicznej; w niektórych przypadkach możesz nawet znaleźć takie rzeczy, jak zdjęcia i kontakty.

Karta SD to po prostu dodatkowa pamięć, którą podłącza się do telefonu (jeśli masz kartę SD, powinieneś już to wiedzieć).

Prawdopodobnie będziesz potrzebować karty SIM przy zakupie następnego telefonu komórkowego, więc pamiętaj, aby ją wyjąć, zanim ją sprzedasz (a nawet jeśli nie masz nic przeciwko, nie powinieneś sprzedawać telefonu z używaną kartą SIM).

Podobnie przeciętny kupujący nie spodziewa się, że wraz z telefonem kupi kartę SIM, więc wyjmij ją.

Powinieneś usunąć wszystkie karty SD, chyba że zgodziłeś się uwzględnić je w umowie. Jeśli tak się stanie, musisz go posprzątać. Pamiętaj, że możesz go całkowicie wyczyścić bez wyciągania go. Po prostu przejdź do: Ustawienia; Archiwum: Format SD.

Wolę wyjąć zarówno kartę SIM, jak i wszystkie karty SD - Nie popełnij błędu i zachowaj prostotę. Następnym krokiem jest czyszczenie końcówki!

Przywróć ustawienia fabryczne

Czasami nazywany resetem do ustawień fabrycznych lub hardsetem - Ten krok jest prawdopodobnie najważniejszy - Usunięcie danych wewnętrznych i zresetowanie telefonu. Obejmuje to usunięcie danych osobowych, ustawień aplikacji i ruchu internetowego, wyszukiwań, zapisanych danych logowania i wielu innych.

Robi dokładnie to, co sugeruje - Przywraca urządzenie do stanu, w jakim było, zanim opuściło fabrykę (zanim zacząłeś dostosowywać je wszystkimi swoimi rzeczami!).

Wystarczy pomyśleć o tym, ile sieci społecznościowych lub kont internetowych jest połączonych z telefonem; teraz zastanów się, co mogłoby się stać, gdybyś sprzedał telefon komuś ze wszystkimi zawartymi w nim informacjami przerażającymi, prawda?

Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych to nie tylko najłatwiejszy sposób na wyczyszczenie wszystkiego w telefonie, ale także jeden z najskuteczniejszych sposobów.

Jest to również pewny sposób na wyeliminowanie oprogramowania szpiegowskiego - Sprawdź mój przewodnik po oprogramowaniu szpiegowskim - Z mnóstwem szczegółowych informacji.

Po zresetowaniu urządzenia uruchom je ponownie, jakby było fabrycznie nowe. Ta opcja jest zwykle dostępna w Ustawieniach; Kopia zapasowa i przywracanie; Przywrócenie ustawień fabrycznych. Jednak może się to nieznacznie różnić między urządzeniami z Androidem. Wiesz, jak daleko posunąć się do losowych pozycji w menu - Po prostu po to, żebyśmy byli w pogotowiu!

Wniosek

To naprawdę wszystko - Widzisz, nie jest to wcale takie trudne. Aby zachować bezpieczeństwo, po zresetowaniu należy zawsze dokładnie sprawdzić urządzenie, aby upewnić się, że wszystkie dane osobowe i informacje wrażliwe zostały rzeczywiście usunięte.

Gdy masz już 100% pewność, że urządzenie jest czyste, możesz je oddać lub sprzedać, nie martwiąc się już o nic.

Znaleźć i zlokalizuj czyjś telefonem online, czytanie wiadomość telefonie od męża lub żony na innym telefony komórkowe. Najlepsza oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Jak zobaczyć ekran telefonu innych osób, historię połączeń, sms, rozmowę, wiadomości tekstowe, e-mail, lokalizację Gps, nagrywanie rozmów, zdjęcia, whatsApp, komunikator, facebook. Mobilna aplikacja szpiegowska może szpiegować i śledzić telefon z android mojego partnera. Aplikacja szpiegująca Pobierz za darmo i zainstalować plik apk na telefonu docelowym.